erasmus logoΤο 1ο ΕΠΑ.Λ. ΒΑΡΗΣ διοργανώνει εκπαιδευτική αποστολή στην Ισπανία στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ με κωδ. 2022-1-EL01-KA122-VET-000072737 και τίτλο «Πράσινη ενέργεια από αιολικά και ηλιακά πάρκα με διαχείριση ενέργειας δια μέσω πληροφορικής». Το σχέδιο θα έχει διάρκεια 14 ημερών, ο αριθμός των συμμετεχόντων έχει οριστεί σε 15 άτομα και έχει προγραμματιστεί να υλοποιηθεί από 24/09/2023 - 07/10/2023.

Το πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης ERASMUS+ θα καλύψει τις δαπάνες των αεροπορικών εισιτηρίων, του ξενοδοχείου, της ημιδιατροφής, της εκπαίδευσης και των εσωτερικών μετακινήσεων. Αφορά στις ειδικότητες πληροφορικής και μηχανολογίας.

Υποβολή αιτήσεων έως 10/8/2023.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το σχολείο κάθε Πέμπτη.

Έγγραφα - Δικαιολογητικά:

Οδηγίες:

• Η Υπεύθυνη Δήλωση υπογράφεται από τον μαθητή μαζί με την αίτηση συμμετοχής (χωρίς γνήσιο υπογραφής).
  • H Δήλωση γονέα/κηδεμόνα απαιτεί γνήσιο υπογραφής (μέσω ΚΕΠ ή gov.gr).
  • Φωτοτυπία ταυτότητας μαθητή ή διαβατηρίου σε ισχύ (αφορά και στην κάρτα διαμονής).
  • Τα κριτήρια είναι βαθμολογία, διαγωγή, γνώση αγγλικών, κοινωνικοοικονομικά κριτήρια.
  • Αποστολή μέσω email ή δια ζώσης κάθε Πέμπτη.